דף הבית‏ > ‏מי אנחנו‏ > ‏

דבר המנהל

28.06.2018

הורים יקרים,
שנה שנייה הסתיימה בבית ספרנו, לאורכה המשכנו לטפח את בית הספר על כל היבטיו- טיפוח הילדים, ההישגים, האקלים החיובי, המרחבים הפיזיים והחצר. הייתה לנו שנה גדושה בחוויות ובהצלחות. בשיתוף פעולה עם ועד ההורים הצלחנו להעשיר את ביה"ס, בחזות ובתוכן. הובלנו יחד ימי עבודה, יום מסכם נושא, יום בו הורים "משתלטים" ומלמדים ועוד פרויקטים רבים שנולדו וצמחו משיתוף הפעולה של צוות, ילדים והורים. אנו מודים לכל השותפים ונשמח להמשיך ולשתף פעולה כדי להצמיח את בית הספר ולהעשיר את עולמם של הילדים.
גם כלפי חוץ בית הספר שלנו מתבסס וזוכה להכרה. השנה, והוא רק בן שנתיים, כבר זכינו לארח מנהלים במסגרת תכנית "אורחים ומארחים" של משרד החינוך, ובנוסף התבקשנו להציג את מודל ההערכה הייחודי שלנו בכנס ארצי ראשון של מנהלי בתי הספר היסודיים. אנו גאים מאד בעשייה שלנו ושמחים שהיא מקבלת חיזוקים גם מבחוץ.
השנה אנחנו נפרדים לראשונה מתלמידי כיתות ו' שלנו, שמסיימים את לימודיהם בבית הספר וממשיכים אל חטיבות הביניים. מחזור א', הבוגרים הראשונים שלנו, שייכים לדור המייסדים. יחד חווינו חוויות ראשוניות, ניסחנו תקנון, קיימנו ועדות, בנינו, טיפחנו, קישטנו ובעיקר צמחנו.
אנחנו גאים במחזור הראשון על הדרך שעבר, כיחידים וכקבוצה, ושולחים אותם לחטיבות הביניים בידיעה שהם בוגרים ראויים, עשירים בידע, צמאים ללמוד, תורמים לאחר וחשוב מכל - יודעים להעניק מעצמם ולכבד כל אדם וכל דעה.
 
בוגרי מחזור א' יקרים, ביה"ס הזה הוא שלכם ותמיד יהיה לכם מקום חם בו. נשמח שתבואו לבקר אותנו, לשתף בשבילים החדשים בהם בחרתם, בהצלחות ובכישלונות, ואנחנו מצדנו מבטיחים להקשיב, לקבל ולהכיל. ללא ביקורת ושיפוטיות ואולי עם עצה טובה להמשך.

בקרוב נחלק ילדים את מסמך ההערכה האישי שלנו – "בשבילי". המורות כותבות את המסמכים של ילדיכם כבר זמן רב. כל מורה כתבה הערכה אישית לכל ילד וילדה מתוך היכרות עם עולמם, הדרך הייחודית שעברו, האתגרים שלפניהם, היכולות והכישרונות של כל אחת ואחד מהם. מלאכת הכתיבה דורשת השקעה רבה וכוונה להגיע להערכה מדויקת, מקדמת ונכונה לכל תלמידה ותלמיד במטרה לסייע ולכוון את השביל שלהם להצלחה חברתית, לימודית וערכית. גם בהקשר זה חשובה מאד מעורבותכם – הקפידו לקרוא עם ילדיכם את המסמכים, חזקו אותם על הטוב ותווכו עבורם את הנקודות אותן עליהם לשפר. עזרו להם לראות את המסמך כפי שהוא – מפת התמצאות המובילה לשבילים של הצלחה ועוזרת להימנע ממכשולים ומכישלונות. חשוב לעודד גם על ניסיון שלא צלח, להמשיך ולשפר. אנו מאמינים בכל ילד וביכולת שלו לשמר, לשפר, לשנות ולהצליח בכל תחום שייבחר.
תודה לכולכם על שנה של חוויות. מאחל לכולנו קיץ של הנאה ומנוחה.

                                                                                  רועי טפליץ

מנהל בית הספר
Comments