דף הבית‏ > ‏מי אנחנו‏ > ‏

דבר המנהל

הורים יקרים,

חודש חגיגי ומלא פעילויות מגוונות עבר עלינו. פתחנו את החודש בחגיגות שבוע השפה העברית. כל שכבה הפעילה את כלל בית הספר בפעילויות הקשורות לשפה העברית והילדים חגגו יום הולדת לאליעזר בן יהודה והכינו עבורו מתנות מקוריות. המשכנו בחגיגות יום המאה – תלמידי כיתות א' ציינו מאה ימי לימודים והנאה בבית הספר באירוע משותף של הורים וילדים.


לפני שבוע ציינו את שבוע הבריאות והחינוך הגופני בשלל פעילויות מפעילות ומעשירות. זו ההזדמנות להודות לכל ההורים שתרמו מזמנם וידיעותיהם לטובת הצלחת השבוע. היה מרתק, מעשיר ובעיקר בריא! ובשבוע שעבר נורתה יריית הפתיחה של מצעד הספרים – מצעד גדוש פעילויות לעידוד קריאה.

השבוע אנו מציינים, יחד עם כלל בתי הספר במועצה, את שבוע הסביבה והקיימות. הילדים לומדים ומלמדים תכנים שונים בנושאי מיחזור, קיימות ושמירה על הסביבה וביום ו' הקרוב, 2.2.2018, נציין בביה"ס את ט"ו בשבט ואת סיום המחצית הראשונה של שנת הלימודים.

חגיגות אלו יסכמו את שבוע הקיימות ואת המחצית באופן חגיגי – הילדים יזרעו זרעים, ישתלו שתילים ולסיום יקצרו את פירות העשייה שלהם – בדמות מסמכי ההערכה שיקבלו מהמחנכות.


תהליך כתיבת מסמכי ההערכה שלנו הוא ארוך ומקיף, מטרת המסמכים הינה לשקף לכל תלמיד את חוזקותיו ולסמן מטרות להמשך. אני רוצה להודות למורות שלנו על העבודה המאומצת בכתיבת ההערכות האישיות לכל תלמיד ותלמידה.

גם לכם, ההורים, תפקיד משמעותי בתהליך. אנא הקפידו לקרוא את המסמכים עם ילדיכם ולאחר מכן קיימו שיח על ההצלחות והחוזקות, כמו גם האתגרים והקשיים. הזכירו לילדכם שאנחנו לומדים מכישלונות לא פחות מאשר מהצלחות, ואולי אף יותר.  חזקו אותם על הניסיון, גם אם לא צלח, ועודדו אותם לחתור ולפעול להצלחה, להמשיך להשקיע ולהצליח גם במחצית הבאה.


בדף האחרון של מסמכי ההערכה שלנו תמצאו שתי תיבות – הראשונה מיועדת למשוב של הילד והשנייה – למשוב שלכם. אנא הקפידו על כתיבת משוב, עם הילד, עבור הילד וכמובן גם עבור המורה והצוות. אנחנו רואים את החלק שלכם כמשמעותי מאד, מאמינים  בשיתוף התלמידים וההורים בתהליך ההערכה ומתייחסים לכל משוב במלוא הרצינות.

אם דבר מה אינו ברור או לא מובן לכם, אל תהססו לפנות למורה ולבקש הבהרה. ואם נראה לכם שנעשתה טעות, עודדו את ילדכם לפנות ולשוחח עם המורה. נשמח לקיים כל שיח מקדם למען הילדים. השתדלו לא לעשות זאת מיד עם קריאת המסמכים, שוחחו עם הילד על הדברים, תנו לו להבהיר לכם ולעצמו את המשוב ורק אז עודדו אותו לפנות ולקיים שיח עם המחנכת. 


יחד נמשיך להאמין ולטפח בילד את האמונה שביכולתו לשמר, לשפר, לשנות ולהצליח – תמיד.

מאחל לכולנו מחצית שנייה מוצלחת ומהנה.

רועי טפליץ

מנהל בית הספרComments